Scholenproject

Menstruatiearmoede is een reëel probleem: onderzoek toont aan dat jonge meisjes geregeld gebrek hebben aan menstruatiemateriaal. Door menstruatieschaamte durven ze er vaak ook niet om vragen bij het schoolsecretariaat. Daarom blijven ze soms thuis tijdens de menstruatie. Zo missen ze schooldagen en lopen leerachterstand op. 

Wij zorgen voor kastjes met gratis maandverband in scholen. We plaatsen die op discrete, toegankelijke plaatsen in de buurt van de toiletten.  We combineren dit met met een sensibiliseringscampagne, in samenwerking met de school en externe partners, zodat leerlingen de kastjes en wie er gebruik van maakt respecteren. Zo veranderen we de regels en pakken we samen menstruatiearmoede én menstruatieschaamte aan. 

 

Benieuwd hoe jij ons daarbij kunt helpen? Klik dan hier

Wil jouw school ook meedoen? Contacteer ons dan hier

 

 

Benieuwd naar waar jij materiaal kan binnenbrengen? 

 

 

Lijst met deelnemende huizen 

rood.png

HALLE

Molenborre 28/02
1500 Halle

02 383 10 50

halle@deMens.nu

rood.png

VILVOORDE

Frans Geldersstraat 23
1800 Vilvoorde 

02 253 78 54

vilvoorde@deMens.nu

rood.png

TIENEN

Beauduinstraat 91
3300 Tienen 

016 81 86 70

tienen@deMens.nu

rood.png

LEUVEN

Tiensevest 40
3000 Leuven 

016 23 56 35

leuven@deMens.nu

rood.png

LEUVEN

Brusselsestraat 332

3000 Leuven

016/22 79 21

tolerantiehuis@skynet.be

rood.png

GENK

Grotestraat 10
3600 Genk

089 51 80 40

genk@deMens.nu

rood.png

HASSELT

A. Rodenbachstraat 18
3500 Hasselt

011 21 06 54

hasselt@deMens.nu

rood.png

HASSELT

A. Rodenbachstraat 18
3500 Hasselt

011 35 27 80​

info@vrijzinnigpunt.be

rood.png

BREE

Opitterstraat 20
3960 Bree
089 73 05 00

bree@deMens.nu